X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RADIOWA JEDYNKA NA 44 BIEGU PIASTÓW

Środa, 26 lutego 2020

W najbliższy weekend malownicze trasy w Górach Izerskich pokona ponad sześć i pół tysiąca zawodników z 30 krajów z 3 kontynentów. Uczestników 44 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który rozpocznie się w piątek 28 lutego i potrwa do niedzieli 1 marca,  ponownie wspierać będą dziennikarze radiowej Jedynki. 

W plenerowym studiu Programu 1 Polskiego Radia przy Polanie Jakuszyckiej będzie można wysłuchać audycji na żywo, spotkać się z prowadzącymi, pozdrowić bliskich na antenie, zrobić sobie zdjęcie w radiowej fotobudce lub wziąć udział w animacjach przygotowanych przez ekipę Jedynki. 

Biegacze mają do wyboru trasy na dystansach: 6 km, 25 km, 30 km i 50 km W biegu na 25 km pobiegnie mistrzyni olimpijska i świata Justyna Kowalczyk. Na liście startowej zawodów znajdzie się wielu debiutantów, ale nie zabraknie też weteranów. Jednym z nich jest Walter Judka – jedyny uczestnik wszystkich odsłon Biegu Piastów od 1976 roku, który pobiegnie na 6 km ze swoją wnuczką Olą. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dwa biegi dla dzieci – to dla nich wyruszy „Wyprawa Zuchów” i „Bieg Przedszkolaka”. Udział w biegach potwierdzili zawodnicy m.in. z Czech, Kanady, Australii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Islandii i Finlandii. Pierwsza Polka i pierwszy Polak na mecie biegu na 50 km tradycyjnie już otrzymają nagrody Programu 1 Polskiego Radia. 

Dziennikarze radiowej Jedynki będą obecni w Jakuszycach-Szklarskiej Porębie od piątku 28 lutego. Marcin Kusy zaprosi do plenerowego studia Programu 1 Polskiego Radia na Polanie   Jakuszyckiej, skąd poprowadzi „Muzyczną Jedynkę” (godz. 13.00-15.00). Następnie Karolina Rożej i Grzegorz Frątczak rozpoczną „Ekspres Jedynki” (15.00-17.00). Radiowe studio odwiedzi m.in. Marcin Zawół – pierwszy Polak ze złotym medalem w historii zimowych olimpiad młodzieżowych i uczeń szkoły mistrzostwa sportowego w Szklarskiej Porębie. Słuchacze dowiedzą się również, na jakim etapie jest budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej i dlaczego Szklarska Poręba nazywana jest Mineralogiczną Stolicą Polski. 

W sobotę 29 lutego dziennikarze radiowej Jedynki zapraszają już od rana do aktywnego udziału w audycjach. Karolina Rożej i Daniel Wydrych z plenerowego studia na Polanie Jakuszyckiej poprowadzą „Jedyne takie miejsce” (9.00-12.00).  Dziennikarze w ostatnią sobotę lutego będą towarzyszyć zmaganiom narciarzy podczas 44. Biegu Piastów: zapewnią relacje z trasy biegu na 50 km techniką klasyczną i oprowadzą słuchaczy po zimowym miasteczku na Polanie Jakuszyckiej. Odwiedzą też górskie schroniska, wybiorą się do Wodospadu Kamieńczyka i opowiedzą o bogactwie minerałów Gór Izerskich. Wśród gości audycji pojawi się m.in. Kaja Sznajdrowicz, dyrektor zarządzający Biegu Piastów oraz rodzinny zespół instruktorów narciarstwa biegowego: Walter, Wojciech, Paweł i Monika Judka. O godz. 14.00 Marcin Kusy ponownie zaprosi słuchaczy i uczestników wydarzenia na „Muzyczną Jedynkę” (14.00-15.00) pełną dźwięków dopingujących i mobilizujących narciarzy. 

Relacje reporterów radiowej Jedynki, Marii Mazurek oraz Patryka Michalskiego z przebiegu wydarzeń pojawią się zarówno w piątek, jak i w sobotę w porannych „Sygnałach dnia” (godz. 6.00-9.00), w audycji „W samo południe” (12.00-13.00) oraz w paśmie „Polska i Świat” (godz. 22.00-22.30). Z kolei w niedzielę 1 marca w audycji „Czas pogody” (10.00-12.00) słuchacze Programu 1 Polskiego Radia poznają wyniki finału biegu na 25 km oraz usłyszą rozmowy z uczestnikami i zwycięzcą na tym dystansie.

Radiowa Jedynka zaprasza do udziału w audycjach na żywo oraz do wspólnej zabawy! 

« wstecz