X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

APOSTOLIS ANTHIMOS MINIATURES NA KONCERCIE W RADIOWEJ TRÓJCE

Piątek, 21 lutego 2020

Apostolis Anthimos to urodzony w Polsce Grek, który jest uznawany za jednego z najciekawszych rockowych i jazzowych instrumentalistów w naszym kraju. 23 lutego gitarzysta i perkusista legendarnej grupy SBB wystąpi w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej z własnym projektem Apostolis Anthimos Miniatures. 

Gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor. Od 1971 roku muzyk SBB, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt. Występował także z innymi gwiazdami polskiego rocka i bluesa, takimi jak Czesław Niemen, Dżem, Krzak. Od lat 80. współpracował jako perkusista z Tomaszem Stańko (nagrał z nim m.in. album „Chameleon”). Przez pewien czas mieszkał też w Grecji, gdzie był jednym z najbardziej uznanych muzyków sesyjnych, współpracując m.in. z George’em Dalarasem.

Jako solista Apostolis Anthimos debiutował w 1994 roku albumem „Days We Can’t Forget”, zarejestrowanym w Nowym Jorku z udziałem m.in. Gila Goldsteina, Paula Wertico, Matthew Garrisona i Sugar Blue. Na przełomie wieków prowadził projekt Theatro z Jorgosem Skoliasem, a od 2001 r. własne trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie (grają w niej Gary Husband oraz Etiene Mbappe).

Apostolis Anthimos Miniatures to najnowszy, jazz-rockowy projekt artysty, w którym odkrywa na nowo swoje autorskie kompozycje w nowej formule, wzbogaconej o instrumenty klawiszowe i saksofon. Lider występuje głównie w roli perkusisty, a jego pulsujący groove nadaje ton całości. Pierwszym albumem projektu jest wydany w 2018 roku „Parallel Worlds”. W Trójce zespół wystąpi w składzie:    Apostolis Anthimos (perkusja, gitara), Piotr Wyleżoł (instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (gitara basowa), Olaf Węgier (saksofon).

Zaproszenia na wydarzenie można zdobyć na antenie radiowej Trójki. Transmisja od godz. 19.05.

 

« wstecz