X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PRZEBOJE MARII KOTERBSKIEJ W STUDIU PIOSENKI TEATRU POLSKIEGO RADIA

Czwartek, 20 lutego 2020

W najbliższą sobotę 22 lutego w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbędzie się drugi w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterką wieczoru będzie Maria Koterbska. Jej przeboje zaśpiewają młodzi wokaliści i aktorzy. Początek wydarzenia  „Do grającej szafy grosik wrzuć” o godz. 21.05. Zaproszenia dla słuchaczy i transmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Katarzyna Golecka, Adrianna Kućmierz, Paulina Sobiś, Judyta Wenda i Martyna Zygadło. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (reżyser i autor scenariusza) wybrali repertuar złożony z najważniejszych przebojów Marii Koterbskiej – piosenkarki popularnej szczególnie w latach 50. i 60. XX w. Miała ona w swoim repertuarze takie niezapomniane przeboje, jak m.in. „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Parasolki”, „Wrocławska piosenka” i „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

To będzie spotkanie z marzeniami i z przeszłością – mówi dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Zdaniem Marii Szabłowskiej z radiowej Jedynki wpływ Marii Koterbskiej na polską muzykę rozrywkową do dziś nie jest doceniany. – Myślę, że tym koncertem sprawimy Pani Marii ogromną przyjemność. Polskie Radio zawsze prezentowało piosenki Marii Koterbskiej. Bardzo o to dbaliśmy – dodaje Janusz Kukuła. Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić polską kulturę bez twórczości Marii Koterbskiej.

Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohaterki wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi Jobers. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke. 

Początek koncertu w sobotę 22 lutego o godz. 21.05. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

« wstecz