X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„BEZPIECZNA JEDYNKA” – INTERWENCYJNA AUDYCJA PROGRAMU 1 POLSKIEGO RADIA Z BYDGOSZCZY

Czwartek, 20 lutego 2020

Reporterzy Programu 1 Polskiego Radia co tydzień pojawiają się w miejscach, gdzie według słuchaczy zagrożone jest bezpieczeństwo, a nawet życie użytkowników dróg i miejsc użyteczności publicznej. W audycji na żywo w raz z zaproszonymi ekspertami, policją i mieszkańcami szukają rozwiązań, które mogłyby zmienić sytuację. 

W najbliższy piątek Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski z radiowej Jedynki odwiedzą Bydgoszcz, gdzie po raz kolejny doszło do tragicznego wypadku, którego przyczyną było zasłabnięcie kierowcy.  Bezpieczna Jedynka” na żywo w piątek 21 lutego o godz. 17.10.

21 lutego reporterzy Programu 1 Polskiego Radia pojawią się na terenie 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką przy ulicy Powstańców Warszawy w Bydgoszczy, w pobliżu którego w środę 12 lutego br. kierowca dostawczego busa, najprawdopodobniej w wyniku ataku epilepsji, stracił panowanie nad autem, staranował kilka zaparkowanych samochodów i śmiertelnie potrącił 69-letnią kobietę, idącą chodnikiem. Kobieta zginęła na miejscu, a kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Zaproszenie do udziału w audycji przyjęli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy   Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych w Bydgoszczy, z którymi Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski porozmawiają m.in. o przestrzeganiu przepisów i kierowaniu zawodowych kierowców na obowiązkowe badania okresowe. W audycji nie  zabraknie głosu eksperta, który odpowie czy badania psychotechniczne, jakie przechodzą kierowcy, są wystarczające i faktycznie weryfikują zdolność do wykonywania zawodu.  Temat jest palący – nie dalej jak wczoraj również w Bydgoszczy znów doszło do groźnego wypadku spowodowanego zasłabnięciem – kierowca zmarł w szpitalu. 

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia co piątek odwiedzają wskazane przez słuchaczy niebezpieczne miejsca. Interesuje ich bezpieczeństwo dzieci w szkołach, jakość pracy organizatorów zimowego wypoczynku, przed sezonem letnim sprawdzą kąpieliska. Do każdej audycji zapraszani są przedstawiciele policji, lokalnych samorządów oraz eksperci, którzy wskazują najwłaściwsze rozwiązania

Cykl „Bezpieczna Jedynka” po ponad dziesięciu latach wrócił na antenę Programu 1 Polskiego Radia jako cotygodniowa wyjazdowa audycja interwencyjna. Akcji towarzyszy hasło: „Z Jedynką bezpieczniej”.

« wstecz