X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RUSZA XVIII ODSŁONA „CHOINEK JEDYNKI”

Czwartek, 17 października 2019

W najbliższą niedzielę 20 października w specjalnej audycji tuż po godz. 17.00 Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych zainaugurują tegoroczną akcję „Choinki Jedynki”. To charytatywne wydarzenie Programu 1 Polskiego Radia, w które już od 18 lat włączają się artyści, sportowcy, naukowcy.  Honorowy patronat nad akcją objęła   Pierwsza Dama  Rzeczypospolitej Polskiej   Agata Kornhauser-Duda.

Program 1 Polskiego Radia już po raz osiemnasty organizuje akcję „Choinki Jedynki” . To akcja na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i wybranej przez nią – każdego roku innej – organizacji pożytku publicznego. W tym roku wsparcie otrzymają podopieczni Fundacji „Wspólnota nadziei” z Bolechowic. Fundacja prowadzi zajęcia terapeutyczne i edukację dla dorosłych autystyków, którzy w dzieciństwie nie mieli szansy otrzymać fachowej pomocy.

Tegoroczna akcja „Choinki Jedynki” potrwa od 20 października do 7 grudnia. Fundusze zbierane będą poprzez licytację świątecznych obrazków namalowanych przez dzieci oraz wspierających akcję dorosłych – Przyjaciół Jedynki. Prace dzieci przeznaczone na licytację wyłonione zostaną w konkursie rysunkowym, który ogłoszony zostanie na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Z kolei dorośli stworzą swoje prace w niedzielę 1 grudnia br. podczas tradycyjnego już spotkania w gmachu Polskiego Radia w Warszawie. Tego dnia znane postaci świata kultury, sportu, rozrywki, nauki i gospodarki – czasem z udziałem dzieci lub wnuków – malują swoje obrazki. W tym roku obecność potwierdzili już: Anna Jurksztowicz, Marzena Kawa, Wanda Kwietniewska, Nela mała reporterka, Roksana Węgiel, Maria Szabłowska, Robert Gonera, Jarosław Jakimowicz, prof. Henryk Skarżyński, Stanisław Soyka i Maciej Szymanowicz.

Temat prac to „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Licytacja obrazków na antenie radiowej Jedynki potrwa od 2 do 7 grudnia br. Od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-12.00 licytowane będą prace dorosłych Przyjaciół radiowej Jedynki. Ponadto 7 grudnia w godz. 8.00-19.30 w Wielkim Finale przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych Fundacji – „Mimo Wszystko” oraz „Wspólnoty nadziei”.

Prace w konkursie rysunkowym dla dzieci ocenią jurorzy-artyści, malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Od lat konkurs rysunkowy dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych słuchaczy radiowej Jedynki, a także szkół, ośrodków kultury, kółek plastycznych i świetlic środowiskowych w całym kraju. Od 21 do 30 listopada wybrane przez Jury prace omówione zostaną na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycjach: „Cztery pory roku” (godz. 9.00-12.00) i „Ekspres Jedynki” (godz. 15.00-17.30).

20 października  pod adresem:  choinkijedynki.polskieradio.pl   uruchomiony zostanie również specjalny portal dotyczący akcji.

« wstecz