X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„TRÓJKA WRACA DO KORZENI” NA HELU

Środa, 11 września 2019

Sprawdzimy, jak pływa się we wrześniu po Zatoce Puckiej, nauczymy się najśmieszniejszych kaszubskich słów, zajrzymy też do kultowego kina w Jastarni – mówi Agnieszka Szwajgier, która w najbliższy czwartek 12 września odwiedzi z reporterskim mikrofonem Hel – zarówno półwysep, jak i miasteczko na jego krańcu. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu „Trójka wraca do korzeni”.   

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili prawie 30 miast i miasteczek w kraju. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również w czwartek 12 września na Helu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach zarówno Półwyspu Helskiego, jak również samego miasteczka położonego na jego krańcu.

Agnieszka Szwajgier przybliży m.in. magię popularnego na Helu kitesurfingu, czyli pływania na desce z latawcem i porozmawia z miejscowymi pasjonatami tego sportu. Będzie również o języku kaszubskim, który w latach 90. XX wieku stał się w szkołach tej części Wybrzeża przedmiotem dodatkowym. – A dziś już można napisać z niego maturę lub studiować etnofilologię kaszubską – wyjaśnia dziennikarka Trójki, która zapyta Kaszubów o najśmieszniejsze słowa w ich języku.

Radiowa Trójka zajrzy również do Jastarni, gdzie działa ostatnie kino na półwyspie, czyli „Żeglarz”. – Z przedwojennych zdjęć wynika, że to w ogóle jeden z najstarszych budynków w miasteczku. Na początku XX wieku była w nim restauracja, w trakcie wojny przekształcono je w kino, którym pozostaje do dziś. Fotele skrzypią, w powietrzu czuć, że „Żeglarz” ma już swoje lata, na sali stoi piec kaflowy, a Kino prowadzą wspólnie trzy dziewczyny z trzech pokoleń –  babcia Urszula, mama Dagmara i wnuczka Patrycja – wyjaśnia Agnieszka Szwajgier, która spotka się również z miejscowymi rybakami i zgłębi temat latarń helskich.

Jej relacje zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz w audycji „Do południa” – ok. godz.: 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja „Trójka wraca do korzeni” odwiedzi jesienią br. kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

« wstecz