X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złote Mikrofony 2012 rozdane

Niedziela, 2 grudnia 2012
Gabriela Blicharz, Adam Ferency, Wiktor Legowicz, Magdalena Mikołajczuk oraz Ernest Zozuń zostali tegorocznymi laureatami najważniejszej nagrody przyznawanej przez Polskie Radio. Grażyna Łobaszewska, której koncert uświetnił Galę wręczenia Złotych Mikrofonów, otrzymała Honorowy Złoty Mikrofon, a także „Srebrny Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” przyznany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz nagrodę od Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.


Gabrielę Blicharz wyróżniono Złotym Mikrofonem „za wrażliwość artystyczną w realizacji nagrań muzycznych, pasję, profesjonalizm i poświęcenie, które spotykają się z najwyższym uznaniem”, Adama Ferencego nagrodzono „za kreacje aktorskie stworzone w Teatrze Polskiego Radia, które pozwalają wierzyć, że język polski potrafi wyrazić głębię uczuć współczesnego człowieka”, Wiktor Legowicz został uhonorowany Złotym Mikrofonem „za interesujący i zrozumiały sposób przekazywania wiedzy ekonomicznej oraz mądrość i kulturę radiową”, Magdalena Mikołajczuk „za wyjątkową wszechstronność i wiedzę, prostotę i lekkość w kontaktach z gośćmi i słuchaczami, za ciepło i poczucie humoru”, a Ernest Zozuń „za pasję i odwagę oraz za stworzenie formy reportażu, w której publicystyczne zaangażowanie łączy z artystyczną formą”. Nagrody wręczył laureatom Andrzej Siezieniewski, prezes Zarządu Polskiego Radia, oraz członkowie tegorocznej Kapituły Złotego Mikrofonu.

Honorowy Złoty Mikrofon Grażyna Łobaszewska otrzymała „w podziękowaniu za wieloletnią współpracę z Polskim Radiem, która zaczęła się jeszcze przed debiutem w szkółce Gdańskiego Studia Piosenki Polskiego Radia i Telewizji. Za wybitny, niepowtarzalny głos i osobowość. Za piękne piosenki nagrywane dla Polskiego Radia. Za klasę, w życiu i przed mikrofonem”. „Srebrny Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” – nadawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego – w imieniu ministra Bogdana Zdrojewskiego wręczyła artystce Edyta Mydłowska-Krawcewicz, dyrektor Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodę od Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP, przyznawaną członkom Stowarzyszenia w uznaniu dla ich osiągnięć, Grażyna Łobaszewska otrzymała z rąk Wandy Kwietniewskiej i Aleksandra Nowackiego.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu powołuje Zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu.

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.
« wstecz