X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie Radio przyznało NOSPR "Diamentowy Mikrofon"

Poniedziałek, 22 listopada 2010
W poniedziałek, 22 listopada, w Teatrze Wielkim w Warszawie, podczas koncertu z okazji 75-lecia Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Polskie Radio przyznało Orkiestrze z Katowic Diamentowy Mikrofon.


W roku jubileuszu 85-lecia Polskiego Radia i 75-lecia Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Zarząd Polskiego Radia odznaczył Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia za ogromny dorobek artystyczny, wielkie uznanie na całym świecie oraz za stałą obecność na antenach Polskiego Radia przez 75 lat.

NOSPR od początku swego istnienia pełni rolę ambasadora polskiej kultury, reprezentującego nasz kraj na międzynarodowej scenie artystycznej. Mijający rok, podobnie jak i poprzednie, upłynął Orkiestrze bardzo pracowicie – w marcu 2010 roku NOSPR zrealizowała pierwsze w swojej historii tournee do krajów Zatoki Perskiej (Katar, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie), podczas którego zaprezentowała, z udziałem laureatów konkursów chopinowskich Krzysztofa Jabłońskiego i Philippa Giusiano, wszystkie dzieła Chopina na orkiestrę. W ciągu 75 lat swego istnienia zespół wystąpił niemal we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach, a także w Japonii, Hongkongu, Chinach, Australii, Nowej Zelandii, Korei i na Tajwanie, ciesząc się wszędzie uznaniem krytyki i publiczności. W powojennej historii NOSPR odbyła 177 zagranicznych podróży koncertowych, prezentując niemal zawsze muzykę polską.

Zrealizowane w ostatnich latach specjalne projekty – m.in. Maraton twórczości Góreckiego, Pociąg do muzyki Kilara, Festiwal Górecki*Penderecki – również spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Orkiestra zrealizowała 198 płyt CD dla wielu polskich i zagranicznych wytwórni.

Od września 2000 r. funkcję dyrektora naczelnego i programowego Orkiestry pełni Joanna Wnuk-Nazarowa. W latach 2001-2007 dyrektorem artystycznym był Gabriel Chmura, od stycznia 2009 stanowisko dyrektora muzycznego objął Jacek Kaspszyk, a II dyrygentem został Michał Klauza. Pierwszym dyrygentem gościnnym NOSPR jest Stanisław Skrowaczewski, dyrygentem honorowym – Jan Krenz, a doradcą artystycznym – Jerzy Semkow.

Więcej informacji na temat Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na stronie: www.nospr.org.pl


Diamentowy Mikrofon
to nagroda przyznawana przez Zarząd Polskiego Radia od 1995 roku osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się: Stefania Grodzieńska, Ksawery Jasieński, Irena Kwiatkowska, Lucjan Kydryński, Jeremi Przybora, Wacław Przybylski, Alina Rudnicka, Jerzy Rosołowski, Bohdan Tomaszewski, Jerzy Waldorff, Stella Weber, Maria Koterbska, Czesław Miłosz,  Jan Paweł II Papież, Jan Nowak – Jeziorański, Włada Majewska, Zbigniew Zapasiewicz, Tadeusz Sznuk, Andrzej Mularczyk i Wojciech Młynarski.

« wstecz