X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureaci Złotych Mikrofonów 2009

Czwartek, 17 grudnia 2009

 

17 grudnia w siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Mikrofonów.

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu, pod przewodnictwem Krzysztofa Michalskiego uhonorowała 5 osób – Piotra Kamińskiego, Krzysztofa Renika, Marię Szabłowska-Szabel, Henryka Talara i Tomasza Zimocha. Z kolei Zarząd Polskiego Radia przyznał nagrodę Honorowego Złotego Mikrofonu Lesławowi Skinderowi. Laureatom nagrody wręczył Prezes Zarządu Polskiego Radia SA Jarosław Hasiński.

Wybitny znawca opery, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Piotr Kamiński uhonorowany został „za erudycję, gust estetyczny i wzbogacanie wrażliwości na misterium teatru operowego”.
Z kolei korespondent Polskiego Radia Krzysztof Renik nagrodzony został „za mistrzowski warsztat, rzetelność dziennikarską i pasję w przybliżaniu problemów współczesnego świata”.
Znana słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia dziennikarka Maria Szabłowska-Szabel  otrzymała Złoty Mikrofon „za umiejętność wywoływania uśmiechu w big beatowym rytmie, w wyjątkowym stylu radiowej narracji”.
Znany aktor Henryk Talar doceniony został „za wybitne kreacje stworzone w Teatrze Polskiego radia, które pozwalają wierzyć w ludzi i sens życia”.
Dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch uhonorowany został „za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu”.

30 listopada br. Zarząd Polskiego Radia wręczył Honorowy Złoty Mikrofon Lesławowi Skinderowi „za niezwykłe wzruszenia, za wspaniałą  umiejętność malowania słowem relacji sportowych oraz  za stworzenie od fundamentów polskiej szkoły na Białorusi i za bezustanne czuwanie, aby uczącym się tam dzieciom nigdy niczego nie zabrakło”.

« wstecz