X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złote Mikrofony 2009

Piątek, 11 grudnia 2009

W czwartek, 17 grudnia, w siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia Złotych Mikrofonów.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia, która przyznawana jest osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci do nagrody wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, polityki, realizacji dźwięku oraz korespondencji zagranicznej. Nagroda Złoty Mikrofon ustawiona została i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku.

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała pod przewodnictwem Krzysztofa Michalskiego w skadzie: Andrzej Chłopecki, Lech Dudzik, Krystyna Kępska-Michalska, Janusz Kukuła, Irena Piłatowska-Mądry i Jakub Strzyczkowski.

Statuetki Złotych Mikrofonów laureatom wręczy Prezes Zarządu Polskiego Radia SA Jarosław Hasiński.

Od 1969 r. Polskie Radio nagrodziło Złotymi Mikrofonami blisko dwustu znakomitych twórców, artystów i dziennikarzy, m.in. Annę Seniuk „za kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia, adaptację oraz reżyserię spektakli radiowych „Balladyna” i „Pchła Szachrajka” (2000), Wojciecha Manna „za dowcip, inteligencję, wiedzę i błyskotliwość, za wybitną osobowość radiową” (2006) i  Piotra Adamczyka „za wszechstronne aktorstwo radiowe i wybitne interpretacje postaci literackich w Teatrze Polskiego Radia” (2008).

« wstecz